Дитячий біговел: а що це?

Як вибрати дитячий біговел фото 1

Малюкові набридло гратися з машинками-толокарами і ви вирішили перейти на новий рівень – катання на велосипеді. Така вагома зміна транспорту повинна відбуватися поступово. Звісно, ви можете купити дитині триколісний велосипед, але він не сприяє розвитку вестибулярного апарату та не вчить маневреності. Рекомендуємо звернути увагу на юний вид транспорту – біговел чи велобіг для дітей, навіть від року. Аби зрозуміти, що це, згадайте своє дитинство і скажіть, чи доводилося вам бігати на велосипеді? Впевнені, що так. Адже омріяний велосипед, як правило, купували на виріст. І тому перший рік-два юний велосипедист не діставав від сідла до педалей, а їхав, відштовхуючись ногами від землі. 

Вочевидь, саме дитячі спогади стали джерелом натхнення для виробників, які придумали велобіг. Велосипед-біговел – це аналог звичайного велосипеда, з тією відмінністю, що у ньому немає педалей. Дитина на ньому бігає без шкоди для постави. Нерідко батьки недооцінюють біговел, розглядаючи його всього лиш як чергову іграшку чи забаганку дитини. Насправді це – багатофункційний транспортний засіб, який сприяє якісному фізичному розвитку дитини та стане найкращим учителем катання на велосипеді: пересівши на повноцінний двоколісний транспорт дитина не падатиме й не оббиватиме коліна, бо катаючись на біговелі навчиться досконало тримати рівновагу.

Як вибрати дитячий біговел: ТатоБлог у допомогу

Ви вже знаєте, що біговел – це не примха малюка. Залишилося визначитися, на які характеристики орієнтуватися при його виборі. А хто, як не Спритний Тато, знається на цьому найкраще. Звертайте увагу на:
  1. Як вибрати дитячий біговел по росту фото 2Ріст дитини (кроковий розмір) та мінімальну висоту сидіння. Дитина кататиметься на біговелі в сидячому положенні з трохи зігнутими в колінах ногами, відштовхуючись цілою стопою. Важливо, щоб стопа розміщувалася паралельно до поверхні. Не рекомендовано купувати біговел на виріст, мовляв, перший рік дитина може відштовхуватися пальцями ніг. Аби не помилитися з вибором, виміряйте довжину ніжки малюка від паху до землі (див. фото). Мінімальна висота сидіння має бути хоча б на 2 мм меншою за виміряний вами показник. 
  2. Вагу велобіга. Незалежно від віку юного велосипедиста, вага біговела не повинна перевищувати третину (30%) його ваги. Для малюків від 1 року – це до 3 кг, від 2-х років – до 4 кг, від 3-х років – 4-5 кг. Річ у тім, що важким біговелом складно управляти й маневрувати, і мама чи тато будуть змушені скрізь бігати за дитиною та переносити транспорт через перешкоди. Якщо ж вага велобіга не велика, малюк прекрасно впорається з усіма перешкодами сам.
  3. Матеріал виготовлення. Суб'єктивний критерій, який залежить від уподобань та очікувань батьків щодо дизайну, практичності й легкості експлуатації біговела. Сучасні виробники пропонують дерев'яні, пластикові, металеві чи карбонові моделі. Кожен матеріал має свої переваги: дерев'яні велобіги екологічні, та не дуже маневренні, пластикові – універсальні, металеві – багатофункційні, але заважкі, карбонові – оптимальні, проте дорогі.Як вибрати дитячий біговел, нековзкі ручки фото 3
  4. Колеса й ручки з протиковзким покриттям. Запорука безпеки дитини під час покатульок. Адже від того, чи ковзатимуть руки дитини на ручках, та наскільки якісно колеса зчіплюються з поверхнею дороги, залежить безпека малюка. Незалежно від виду коліс, литі або ж резинові надувні, запитуйте у продавця наскільки добре вони "тримають дорогу", якщо звісно не хочете, щоб біговел на мокрій дорозі чи траві перетворився на ковзани. Як вибрати дитячий біговел, підніжка фото 3
  5. Наявність гальм. Доволі дискусійна характеристика, оскільки деякі виробники наполягають, що гальмами в біговелі виступають ноги дитини. Так, але потрібно враховувати момент, що діти під час покатульок забувають про страх і ризики, тому не встигають зорієнтуватися й зупинити біговел ногами. Для таких випадків призначені гальма, тому враховуйте цей критерій, орієнтуючись на свою дитину. 
  6. Вид біговела. В Інтернет-магазині дитячих біговелів Спритного тата ви можете недорого купити біговел-каталку на чотирьох колесах, біговел-трансформер, який легко перетворюється в самокат, чи навіть біговел-мотоцикл.
  7. Наявність додаткових елементів. Наприклад, зручної підніжки чи паркувальної стійки.

Тепер ви знаєте, як вибрати дитячий біговел. Чекаємо вас в розділі Біговели нашого віртуального магазину, щоб вибрати ідеальну модель для вашого малюка. Спритний Тато подбав про те, щоб ціна дитячих біговелів стала для вас приємним теплим душем.